Konstantai – aštuoneri!

Praėjo vos savaitė nuo dušimtojo Visatos kąsnelio, o štai ir kita sukaktis – aštuntasis šito blogo gimtadienis. Nors per šiuos metus šiek tiek mažiau pareigingai čia rašiau, bet blogą pavyksta išlaikyti, o jo populiarumas netgi šiek tiek auga, kas negali nedžiuginti. Po kirpsniuku – šiek tiek apžvalgos ir pamąstymų apie ateitį.

Per metus parašiau 121 įrašą; mažiau, nei per pastaruosius trejus metus. Nepadėjo net ir antrasis mokslo populiarinimo konkursas, kuriam po pernykščio gimtadienio buvo atsiųsta 13 darbų. Tarp tų įrašų, kuriuos rašiau pats, buvo keturios astronaujienos, net šeši gyko komentarai, 18 – kitokių pažintinių straipsnių. Bent jau šitais rodikliais truputį geriau atrodau, nei pernai. Žinoma, kiekvieną savaitę rašau Visatos kąsnelius, kuriuose kartais trumpai aprašau tokius dalykus, kuriems norėčiau skirti ir kiek daugiau laiko, bet tiesiog nespėju.

Kitose internetų ir ne tik erdvėse šiemet keletą kartų pasirodyti pavyko: kelis mano tekstus perpublikavo Lrt, Lietuvos rytas ir netgi Delfi. Taip pat metų pradžioje LRT televizija mane nufilmavo skaitantį paskaitą „LRT kultūros akademijai“, o metų gale teko netgi atsidurti „Opus“ radijo eteryje, pašnekėti apie Tarptautinę kosminę stotį. Ir dar Sergejus Trismegistas Orlovas mane kelis kartus citavo, tai išvis susireikšminti galiu :)

Antrasis mokslo populiarinimo konkursas pavyko ne taip gerai, kaip pirmasis, bet entuziazmo (labiau „Mokslo sriubos“, nei mano) neatšaldė, taigi dabar rengiame jau trečiąjį. Jo darbų laukiame ilgiau, nei pernai, ir panašiai, kaip užpernai – gal taip susirinks bent pora dešimčių dalyvių.

Apskritai tinklalapis yra lankomas – per metus daugiau nei 28 tūkstančiai lankytojų, tai yra beveik 80 per dieną; pernai buvo tik kiek virš 50, taigi populiarumas išaugo pusantro karto. Populiariausias įrašas, atrodo, buvo informacija apie Saulės užtemimą kovo mėnesį. Reikės daugiau apie tokius reikalus rašyti. Feisbuko Konstantos puslapį mėgsta 623 asmenys – per metus pagausėjo trečdaliu. Kiekvieną įrašą ten pamato, kaip ir anksčiau, nuo kelių dešimčių iki beveik tūkstančio žmonių. Deja, kaip ir pernai, turiu paliūdėti, kad tarp puslapio mėgėjų tik trečdalis yra moterys ir merginos. Kodėl? Neįsivaizduoju, tiesą sakant. O moterys/merginos man nepaaiškina, ką darau blogai.

Tad tokia statistika apie aštuntuosius Konstantos metus. Dabar prasideda devintieji, per kuriuos galite tikėtis daugiau to paties, ką jau čia randate – Kąsnelių, naujienų, retkarčiais platesnių straipsnių ir gyko komentarų. Visada mintyse turiu tikslą parašyti bent po du įrašus per savaitę, aišku, ne visada pavyksta jį įgyvendinti. Bet stengiuosi.

Ir, žinoma, tortas:

Laiqualasse

7 comments

  1. Ilgiausių metų ilgiausiųųųųųųųųųųųųų!.. Sveikinu sulaukus gražaus apvalaus skaičiaus b10 :-D

    Aš tamstos rašliavas „atradau“ gan neseniai, bus koks pusmetis. Nu, kada aš čia pirmą komentarą palikau…

    Labai patinka tie savaitiniai Visatos kąsneliai, mažiau pražiopsau naujienų ir mažiau reikia pačiam brauzyt. Labai geras koncentratas, mano akim žiūrint, pats tas. Kiekvieną antradienio rytą kava būna trigubai skanesnė :-) Be abejo, papildomi rašinėliai irgi visada džiugina.

    Žodžiu, prašau tęsti taip ir toliau.

  2. Labai džiugu, prašom nesustot!

    P.S. Moterys/merginos nesėdi feisbuke, o seka tamstą per RSS ^_^

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *