Konstantos penkmetis

Sunku patikėti, bet jau penkeri metai praėjo nuo to gūdaus 2007-ųjų metų gruodžio vakaro, kai livejournal platybėse užgimė eilinis blogas, kuriame keturi truputį kvaištelėję fizikos studentai nusprendė rašliavoti šį bei tą apie mokslą, gal net jį populiarinti. Nors iš keturių jau seniai telikau aš vienas, blogas tebegyvuoja ir vis dar vystosi bei auga. Ir šiandien švenčia penkerių metų sukaktį!

Prieš metus, parašęs ketvirtojo gimtadienio įrašą, nusprendžiau šiemet pasistengti rašyti šiek tiek daugiau – bent jau po du įrašus per savaitę. Ir tai pavyko: per metus parašiau jų net 137-is. Iš jų 10 kategorizavau kaip „astronaujienas“ – pranešimus apie pakankamai nesenus astronominius atradimus. Taip pat buvo trys straipsniai portalui technologijos.lt; gerokai mažiau nei pernykščiai penkiolika, aiškiai aptingau. Bet šių dviejų temų negausumą pasistengiau kompensuoti „Visatos kąsneliais“ – kassavaitinėmis trumpomis įvairių naujienų apžvalgomis. Jų prirašiau net 46 ir manau, kad tai turbūt yra labiausiai nusisekęs bandymas šiame bloge rašyti kažką reguliaraus. Dar suskaičiavau 36-is šiaip pažintinius rašinius; ne visi jie astronominiai, yra keletas matematinių ar šiaip pafilosofavimų. Taip pat parašiau penkis „gyko komentarus“ apie visokius kultūros dalykus – literatūrą, muziką ir panašiai. Palyginimui, pernai įrašų prirašiau 85, iš jų įvairaus plauko „straipsnių“ buvo 50.

Kaip jau užsiminiau, pernai pradėjęs rašyti technologijoms.lt, tą dariau ir šiemet, nors ir gerokai mažiau produktyviai. Kitąmet pasistengsiu pasitaisyti šioje srityje. Taip pat susilaukiau dėmesio iš diena.lt – iš manęs ėmė interviu, o vėliau sugalvojo ir kokius nors straipsnius perspausdinti. Perspausdino vieną Visatos kąsnelį, daugiau, bent kol kas, ne.

Socialinių tinklų fronte reikalai yra tokie: šiuo metu „Konstanta-42“ feisbuko puslapį mėgsta 177 žmonės/ateiviai. Prieš metus buvusi apylygė skirtis tarp vyrų ir moterų dabar pasidarė labai nepolitkorektiška – net 60% puslapio gerbėjų sudaro vyrai. Gerbiamos moterys ir merginos – ką aš blogai darau?! Netikiu, kad jums astronomija neįdomi, bet pasakykite, kaip susigrąžinti jūsų susidomėjimą!

Šie metai man buvo svarbūs ir iš asmeninės-profesinės pusės: parašiau ir apgyniau disertaciją, pavirtau mokslų daktaru. Tai dabar turbūt galiu manyti, kad mano žodis astronomijos klausimais reiškia daugiau, nei anksčiau. Bet jei pradėsiu per daug susireikšminti, sustabdykite mane, gerai?

Na gerai, užteks čia apie praeitį kalbėti, geriau parašysiu, ko galite tikėtis šeštaisiais Konstantos metais. Tikiuosi gerinti rašinių kokybę; gal jų bus mažiau, bet užtat aiškesni ir detalesni. „Visatos kąsneliai“ tęsis, tik turbūt juos rašysiu šiek tiek kitaip – daugiau ir detaliau apie tuos dalykus, kuriuos išmanau, ir truputį mažiau apie tuos, kuriuos praktiškai tik verčiu. Toliau rašysiu technologams, toliau dalinsiuosi astronominėmis įdomybėmis, kartais parašysiu kažką pažintinio… Taigi tai, prie ko jau įpratote, rasite ir kitais metais.

Kartu su gimtadieniu jau kelintus metus Konstantoje įvyksta kažkas išskirtinio: pernai persikėliau į atskirą serverį, užpernai sukūriau feisbuko puslapį. Šiemet šis tas irgi bus, daugiau sužinosite turbūt rytoj.

Ir pabaigai, žinoma, tortas! Bei padėka visiems skaitytojams – už tai, kad skaitote, kad komentuojate, kad klausinėjate, kad pataisote nusišnekėjimus ir kad norite daugiau. Be jūsų šitas blogas neturėtų prasmės.

Ne melas
Ne melas

Laiqualasse

15 komentarų

 1. Nuoširdžiausiai sveikinu sulaukus tokio gražaus jubiliejaus. Džiugu, kad per tiek laiko nepraradote noro rašyti — juk komentarų daug nesulaukiate. Na, bet ką čia gali komentuoti,kai esi visiškas neišmanėlis.
  Jei ne šis tinklaraštis, tiek daug apie apie astronomiją tikrai neskaityčiau. Didelis ačiū.

  1. Dėkoju :) Komentarai nebūtinai turi būti labai protingi ar išmanantys – galima ir klausti, net ir paprasčiausių klausimų; nes kvailų klausimų nebūna ;)

 2. Sveikinimai ilgai išsilaikius ir vilsimės, tai – tik kukli pradžia :)

  P. S. Merginoms tikriausiai nepatinka, kai kalbama apie tikras žvaigždes, o ne scenos gviazdas ;)

  1. Tai jau turbūt. Reikės kada specialų įrašą padaryti apie scenos žvaigždūnų/žvaigždaičių ir tikrų žvaigždžių palyginimą :)

 3. Sveikinu, Laiqualasse, ir linkiu produktyvių tyrimų, laimingo ir ilgo gyvenimo, bei Nobelio premijos!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *