Šeštasis Konstantos gimtadienis

Šeši. Tai menkiausias žvaigždės regimasis ryškis, kurį galima įžiūrėti plika akimi. Tiek planetų buvo žinoma ikiteleskopiniais laikais. Ir tiek metų šiandien sukanka keturiasdešimtantrajai konstantai. Kaip ir kasmet pasikartosiu, jog tais gūdžiais 2007-aisiais metais, kai daugmaž keturi įvairiai paplaukę fizikos studentai nusprendėme rašyti blogą, tikrai negalvojome, kad iš to išeis kažkas didesnio, nei keleto mėnesių pasižaidimas. O visgi išėjo. Ir eina vis geriau ir geriau.

Šiems metams buvau užsibrėžęs sau slaptą tikslą, kad kiekvieną savaitę parašysiu bent po du įrašus. Jį įgyvendinau ne visiškai, bet didžiąja dalimi. Apskritai per metus parašiau 125 įrašus, truputį mažiau, nei pernykščiai 137. Mažiau buvo ir astronaujienų – tik penkios (pernai – dešimt). Visatos kąsnelius tęsiau daugmaž sėkmingai – jų buvo 51, taigi praleidau tik vieną savaitę liepos mėnesį. Gyko komentarų šiemet tik du; tai nereiškia, kad nustojau domėtis įvairia menine produkcija, tiesiog neprisiruošiu apie ją parašyti. Tiesiog pažintinių straipsnių (ir astronominių, ir kitokių) priskaičiavau 31-ą, vėlgi kiek mažiau nei pernykščiai 36-i.

Su išoriniu pasauliu bendrauti taip pat teko, ir netgi daugiau, nei ankstesniais metais. Technologijoms.lt parašiau keturis straipsnius – gerokai mažiau, nei norėčiau, bet kaltinti galiu tik save. Tačiau pasitaikė mokslininkiškai pakomentuoti šį tą „Lietuvos Rytui“, o tai jau šis tas. Ir dar šiemet ne kartą apie juodąsias skyles šnekėjau gyvai – moksleiviams ir ne tik.

Iš asmeniškai-mokslinės pusės šie metai irgi buvo visai geri. Grįžau dirbti į Lietuvą (jei kada kils klausimas – labai džiaugiuosi šiuo sprendimu ir nesigailiu palikęs Lesterį), gavau prižiūrėti du studentus, kurie, mano vadovaujami, sėkmingai apsigynė bakalauro darbus ir dabar magistrantauja. Ir dar du studentus prižiūrėjau per vasaros praktiką, o jie manęs amžiams neišsigynė, taigi galiu manyti, kad gal nebuvau labai prastas vadovas.

Feisbuke Konstantą šiuo metu mėgsta 314 žmonių, t.y. int(100π). Geras skaičius. Dabar laukiam 42^2, int(1000π)  ir kitų ribų peržengimo. Neskaitant įvairių anomalijų, įrašus feisbuke kasdien pamato po ~100 žmonių, o tinklalapį aplanko po ~30 unikalių vartotojų (unikalumas žiūrimas per visus metus, ne kasdien). Nežinau, gerai tai ar blogai, bet tai reiškia, jog turbūt keletą šimtų žmonių domina tai, ką rašau. O tai jau yra gerai.

Tokia tad yra statistika. Dabar pažvelkime į ateitį. Tradicinis neįprastas dalykas, vykstantis kartu su gimtadieniu, šiemet jau prasidėjo; tai – mokslo populiarinimo konkursas, kuriame kviečiu visus dalyvauti ;) Kitokių didžiulių perversmų neplanuoju, taigi ateinančiais metais rasite tą patį, ką ir dabar: pažintinius straipsnius, nuorodas į įdomius astronominius, fizikinius bei kitaip gykiškus dalykus, Visatos kąsnelius ir panašiai. Kalbant apie Kąsnelius, juos ketinu šiek tiek pakeisti (artėjame prie šimtojo numerio, tai bus ir gera simbolinė proga pokyčiams). Esminis pokytis – rašysiu juos nebe sekmadieniais, o greičiausiai pirmadieniais, nes sekmadienį pastaruoju metu turiu mažai laiko. Taip pat šiek tiek pasikeis jų struktūra, bet apie visa tai detaliau – šimtajame Kąsnelyje.

Tai tiek. Lyg ir viską pasakiau, ką norėjau. Ai, ne. Dar liko svarbiausias gimtadienio atributas – tortas. O štai ir jis:

Skanaus! Ir ačiū, kad skaitote.

Laiqualasse

15 komentarų

  1. sveikinimai is uk. esi svarbus ivykis mano pazinime ir visko ko as galiu palinketi tai tik, tebunie laikykis savo stiliaus :) jis puikus. galbut netrukus atsiras plagijatu, – kaip tai tave paveiks? :D

  2. Oho, kiek numerologijos :D

    Prisidedu prie sveikinimų ir linkėjimų. Džiugu, kad yra kokybiškas, įdomus ir (mažiausiai) kassavaitinis lietuviškas blogas! Linkiu sėkmingų metų tiek blogui, tiek asmeniškai autoriui :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *