Devyneri konstantos metai

Buvo Vienas žiedas, buvo Du Valinoro medžiai, buvo Trys paršiukai, buvo Keturi Narnijos valdovai, buvo Penki olimpiniai žiedai, buvo Šešios pušys, buvo Septyni samurajai ir Piktasis aštuonetas. O šiandien yra Devyneri Konstantos metai, nes būtent prieš devynerius metus gūdų žiemos vakarą atsirado pirmasis šviežutėlio blogo „Konstanta 42“ įrašas. Tada dar visiškai nežinojome, kas iš jo išaugs, bet išaugo, atrodo, visai neblogas dalykas.

Per metus blogą papildė 132 nauji įrašai – daugiau nei pernai, bet mažiau nei užpernai. Visgi daugmaž išlaikau vienodas rašymo apimtis – po kiek daugiau nei du įrašus kiekvieną savaitę. Manau, kad tai nėra labai blogai.

Tarp tų įrašų buvo 52 Visatos kąsneliai: jau beveik penkerius metus kiekvieną savaitę aprašau visokias kosmines naujienas. Pastaruoju metu šias naujienas, kaip ir kai kuriuos kitus įrašus, reguliariai perpublikuoja pagrindiniai Lietuvos naujienų portalai – Delfi, Lietuvos Rytas, 15 minučių, LRT, technologijos. Turbūt ir daugiau tokių yra; mano tekstai pasiekia ir daugiau skaitytojų, nei tik šio blogo lankytojai, kas negali nedžiuginti.

Iš kitų įrašų, kurie nėra Visatos kąsneliai, suskaičiuoju 10 astronaujienų – nuo Tabi žvaigždės iki gravitacinių bangų ir nuo SpaceX planų skristi į Marsą iki Kentauro Proksimos b atradimo. Norėčiau jų parašyti ir daugiau, bet vis nespėju, tad sumetu tas naujienas į Kąsnelius, kad bent kažkas būtų. Dar buvo 14 kitų pažintinių straipsnių – ten ir pulsarai, ir juodosios skylės, ir dar viena kita įdomybė. Gyko komentarai, deja, per visus metus tik du. Situacija panaši, kaip ir ankstesniais metais.

Gyvai keletą kartų irgi teko pasirodyti ar pasigirdėti – Info TV šnekėjau apie egzoplanetų sistemos Trappist-1 atradimą, LRT ir Opus radijo eteryje – apie gravitacines bangas ir dar porą kitų temų, skaičiau keletą viešų paskaitų. Prieš porą savaičių su Goda Raibyte iš LRT surengėme, tikėkimės, pirmą iš daugelio gyvų susitikimų – pokalbių apie mokslą.

Pernykščiame Mokslo populiarinimo rašinių konkurse dalyvavo 22 darbai – skaičius irgi nusistovi. Dabar jau prasidėjo ketvirtasis konkursas, žiūrėsime, ar jame dalyvių bus daugiau.

Tinklalapio lankomumas nežymiai išaugo – nuo 28 tūkstančių vartotojų pernai iki daugiau nei 31 tūkstančio lankytojų šiemet, tai yra arti 90-ies lankytojų kasdien. Populiariausias įrašas, sutraukęs daugiau nei 600 lankytojų per dieną, buvo apie gravitacinių bangų atradimą. Facebook statistika rodo, kad ten daug populiarumo sulaukė ir įrašai apie planetą Proksimą b ir apie asteroido smūgį į Jupiterį. Facebook puslapio sekėjų būrys per metus išaugo 200 žmonių – prieaugis toks pat, kaip ir pernai, taigi viskas atrodo neblogai. Deja, moterų dalis tarp puslapio sėkėjų nedidėja – išlieka apie trečdalį. Kiekvieną įrašą naujienų sraute pamato keli šimtai žmonių, ant nuorodos paspaudžia kelios dešimtys.

Na, bet užteks statistikos. Paprastai per Konstantos gimtadienį paskelbiu kokią nors naujovę – kažkada tai buvo Facebook puslapis, kažkada – išsikraustymas iš LiveJournal į nuosavą domeną. Šiemet naujovė irgi bus, tik reikės palaukti keletą dienų. Sekite reklamą ;)

O kad laukti neprailgtų – štai tradicinis kosminis tortas:

Laiqualasse

3 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Tiesiog 700 | Darau, blė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *