Konstantai – 15 metų!

2007 metų gruodžio septintą dieną pasaulį išvydo pirmasis tinklaraščio „Konstanta 42“ įrašas. Taigi šiandien jam sukanka 15 metų! Toks visai nemenkas jubiliejus megėjiškam laisvalaikio projektui :) Per šį laikotarpį buvo visko – iš keturių autorių greitai likau vienas, iš kadaise populiarios LiveJournal platformos išsikrausčiau į atskirą serverį, pradėjau reguliariai vaidentis žiniasklaidoje komentuodamas įvairias mokslo naujienas, prieš porą metų netgi parašiau knygą. O dabar pažvelkime į tradicinę statistiką.

Per metus blogą papildė 117 įrašų. Tarp jų 15 buvo mokslo populiarinimo konkurso darbai, taigi aš parašiau 102. Dėl įvairių asmeninių priežasčių įrašų gerokai mažiau, nei ankstesniais metais, tačiau bent jau tradiciniai tekstai išliko. Buvo 52 Visatos kąsneliai, 26 Visiško kosmoso epizodai ir 11 ilgesnių pažintinių straipsnių. Dar 13 buvo kitokių straipsnių, pavyzdžiui apie Artemis ar James Webb misijas.

Kaip įprasta, komentavau visokias mokslo naujienas ir kosminius reiškinius žiniasklaidoje, skaičiau keletą populiarių paskaitų, bet tai jau labai įprastos veiklos.

Google Analytics sako, kad tinklalapyje apsilankė 7700 vartotojų – keliolika procentų daugiau, nei pernai. Į tradicinių populiariausių įrašų grupę, greta atmosferos slėgio ir cheminių elementų kilmės, įsiveržė vienas konkursinis darbas apie skaičių pi. Iš šiemet rašytų tekstų daugiausiai dėmesio sulaukė pranešimas apie Marso atlasą.

Per metus Konstantos Facebook paskyrą pradėjo sekti 54 nauji vartotojai, dabar sekėjų yra 2252. Populiariausias įrašas tarp jų buvo, atrodo, apie Artemis I skrydį. Tiesa, Facebook insights pasikeitė ir nematau galimybės pažiūrėti daugiau nei pastarųjų trijų mėnesių įrašų, tad gali būti, kad kuris nors senesnis buvo populiaresnis.

Vasario mėnesį išėjau iš Patreon platformos ir visus ten sukauptus pinigus pervedžiau „Blue/Yellow“. Sukūriau Contribee, kurioje dabar turiu 27 remėjus, iš jų kas mėnesį gaunu 133 eurus. Nedaug, ir suma laikui bėgant neauga, bet ir nemažėja, tad tokią „trylikto atlyginimo“ paramą iš jūsų gaunu. Ačiū!

Pabaigai – tradicinis kosminis tortas. Ačiū, kad skaitote!

Laiqualasse

13 komentarų

  1. Sveikinimai Konstantai!!
    Džiaugiuosi, kad yra dar žmonių, kurie užsiima mokslo populiarinumu astronomijos tematika 🙂

  2. Labai jums ačiū. Tarp jūsų naujų pastovių visiško kosmoso klausytojų yra ir mano dukra. Jūsų ramus balsas ir kosmoso platybės jai padeda užmigti. Man kartais taip pat😊 tik skundžiasi, kad per retai nauja laida😆

  3. Atgalinis pranešimas: Konstantai šešiolika - Konstanta-42

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.