Marso atlasas

Jau metus Marsą tyrinėja pirmoji Jungtinių Arabų Emyratų misija „Al-Amal“, arba Viltis. Pernai vasario 9 dieną pasiekęs orbitą aplink Raudonąją planetą, zondas stebi tiek planetos paviršių, tiek atmosferą. Priešingai nei kiti Marso tyrimų zondai, „Al-Amal“ skraido palyginus tolima elipsine orbita – daugiausiai nutolsta 44 tūkstančių kilometrų atstumu, arčiausiai priartėją maždaug 20 tūkstančių. Taip zondas gali vienu metu stebėti visą planetos diską ir nagrinėti pasikeitimus jame.

Misijos metinių proga jos komanda surinko ir paskelbė rinkinį įdomiausių nuotraukų ir Marso paviršiaus savybių paaiškinimų. Šis Marso atlasas primena Žemės atlasus, kuriuose randame ir įvairių žemėlapių, ir kitokios informacijos. Taip ir čia – greta marsalapių pateikti regionų aprašymai, taip pat planetos temperatūros, šviesos atspindžių ir netgi magnetinio lauko stiprumo diagramos.

Tarsidės regiono aprašymas. Šaltinis: NYUAD/Mars Hope

Nors „Al-Amal“ negauna tokių detalių nuotraukų, kaip Mars Reconnaisance Orbiter, Mars Odyssey ar Mars Express, visos planetos nuotraukos parodo Marsą kitu rakursu, nei esame įpratę matyti įvairiuose pranešimuose. Atlase taip pat papasakota, kaip nuotraukos buvo apdorojamos, kad iš dalinai apšviestų „žalių“ duomenų būtų sukurti aiškūs marsalapiai.

Marso atlasą rasite čia.

Laiqualasse

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *