Visiškas kosmosas: antra serija

Antroje podcast’o serijoje – apie galimai Veneroje kadaise buvusį vandenyną, kurio potvyniai beveik sustabdė planetos sukimąsi, ir apie žvaigždžių artimus prasilenkimus bei apsikeitimus kometomis ir kitais mažais kūnais. Gero žiūrėjimo! O jei manote, kad šie podcastai verti paramos, galite skirti man vieną kitą dolerį Patreone.

2 comments

  1. Tai bent – apie pusės paros trukmės foto-ekspoziciją man dar neteko girdėti, gal ką praleidau?
    O dėl tų tūkstančių palydovų, tai ne „nelabai gerai” bet labai blogai antžeminei astronomijai – dėl privačios kompanijos ambicijų didžiosios ir labai brangios observatorijos neteks prasmės. Ir nieks tų palydovų nė nemėgins kaip tai tamsiai nudažyti, nes jie nuo Saulės spinduliuotės perkaistų. Švaru ne ten kur šiukšlės surenkamos, o ten kur nešiukšlinama.

    1. Nebeatsimenu dabar, ką apie ilgas ekspozicijas kalbėjome, bet toks dalykas, kaip daug valandų trunkantys stebėjimai, tikrai egzistuoja. Tarkim Hubble Deep Field sudarytas iš >30 valandų trukusių stebėjimų duomenų (https://en.wikipedia.org/wiki/Hubble_Deep_Field).

      Dėl stebėjimų – nebūtinai antžeminės observatorijos neteks prasmės, bet stebėti taps tikrai sunkiau. Visgi viliuosi, kad kažkokį gerą sprendimą rasti pavyks.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *