Delfi+ – apie ateivių paieškas

Antrasis mano tekstas Delfi+ – provokuojančia antrašte: ar ateiviai mus sunaikins? Ne, ne apie apokaliptinius kino filmus rašau, o apie nežemiškos protingos gyvybės paieškas. Kaip jos prasidėjo, kokios buvo ir yra dabar, ir apskritai kodėl mes tą darome. Šiek tiek ir apie galimą pavojų parašiau, o kaip pavyko, kviečiu spręsti patiems (prieiga mokama).

2 comments

  1. Būtų tikras stebuklas, jei tą nežemišką protą, populiariai vadinamą ateiviais nepriklausomai ar jie kur nors atėjo, išvis aptiktume bent jau kažkokių pėdsakų ar netiesioginių įrodymų pavidalu. Dar didesnis stebuklas, jei aptiktume tiesiogiai ir net pavyktų užmegzti kažkokį primityvų ryšį, atsižvelgiant į atstumus kosmose ir informacijos keliavimo greičio ribą. Na ir jau būtų straight up fantastika, jei susitiktume gyvai. Tai dar ir sunaikinimo šansai jau kiek per daug juokingi. Žinau, ten atsarga gėdos nedaro ir taip toliau, bet Hawkingo et al baimės na per daug jau juokingos. Svarbiau, kad patys savęs nesunaikintume, matant, kaip atsainiai vis dar žiūrima į klimato kaitą. bet net ir atsitiktinis meteoritas turi žymiai didesnius šansus sunaikinti žmonių civilizacijas as we know them, nesulygintinus su ateivių.

    Bet nepaisant to, pafilosofuoti šia tema ar paskaityti kitų filosofijas man visada įdomu, kaip fantastikos mėgėjui. Gaila, kad po paywallu, nes greičiau ateiviai mus sunaikins, nei mokėsiu pinigus už delfi :) Sorry. Norėčiau, kad Lietuvos rinka būtų pakankamai didelė ir egzistuotų kokybiški mokami mokslo populiarinimo žurnalai, kuriuose galėtum publikuoti savo puikius straipsnius ir iš jų užsidirbti. Bet yra kaip yra.

    1. Man irgi atrodo, kad Hawkingo baimės perdėtos :)

      O dėl paywall – na, rašyti ne-paywall’intų straipsnių nenustosiu (kaip tik vieną pradedu), tad ką paskaityti bus. Ir visada galite mane paremti Contribee :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *