Konstantai – 13 metų!

Visokie prietarai sako, kad trylika – nelaimingas skaičius, bet aš prietarais netikiu, taigi galiu pasidžiaugti, kad šiandien šiam blogui sueina lygiai 13 metų! 2007 metais, būtent gruodžio septintą dieną, pasirodė Konstantos-42 „Hello, world“. Tada net pasvajoti negalėjau, į ką viskas išaugs.

O išaugo į gyvą ir produktyvų kosminių naujienų ir pažintinių straipsnių šaltinį. Štai per šiuos metus blogas pasipildė 123 naujais įrašais. Iš pirmo žvilgsnio atrodo mažiau, nei ankstesniais metais, bet tarp jų nėra įprastinio mokslo populiarinimo konkurso įrašų: pernykštis baigėsi lapkritį, o naujas dar neprasidėjo. Taigi visi tie įrašai – mano. Tarp jų rasite 51 Visatos kąsnelį (52-asis – šįvakar), 12 ilgesnių pažintinių straipsnių, devynias astronaujienas, 26 Visiškus kosmosus ir dar 25 kitokius įrašus.

Kaip įprastai, mano mokslo populiarinimo veikla vien blogu neapsiribojo. Ne kartą šnekėjau radijo ir televizijos laidose, skaičiau įvairias paskaitas, vedžiau tris paskaitų ciklus projekte „Mokslodaktarai.lt“. Bet didžiausia naujiena – „Alma Littera“ vasarį išleido mano knygą „42 istorijos apie Visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą“. Kaip ir byloja pavadinimas, ten rasite 42 pažintinius tekstus apie įvairiausias kosmines įdomybes, nuo kosminių atstumų matavimo iki kosmoso kolonizavimo, nuo žvaigždžių veikimo iki tolimos Visatos ateities prognozių.

Per metus tinklalapyje apsilankė 49 tūkstančiai vartotojų – penktadaliu daugiau, nei pernai! Apskritai populiariausias įrašas yra labai senas tekstas apie atmosferos slėgį, o tarp parašytų per paskutinius metus – „Kodėl naktį tamsu“ ir „Planetų rikiuotė“.

Konstantos paskyrą Facebook’e per metus pradėjo sekti apie 220 naujų žmonių, dabar sekėjų yra 2050. Čia daugiausiai dėmesio sulaukė pranešimas apie „42 istorijas“ ir apie pirmąjį po ilgos pertraukos žmonių skrydį į kosmosą iš JAV teritorijos.

Patreon platformoje turiu 42 (taip, būtent tiek) rėmėjus, kurie kas mėnesį suneša po 126 dolerius. Šie skaičiai per metus praktiškai nepakito. Jei manote, kad jie galėtų būti geresni – visada būsiu dėkingas už paramą.

Taigi metais skųstis tikrai negaliu. Spėjau toli gražu ne viską, ką planavau, kai kurios idėjos ir planai nuplaukė dėl pandemijos ir karantinų, bet apskritai blogas, ir šiaip mokslo populiarinimo veikla, laikosi tikrai gerai. Palinkėsiu sau, kad kitąmet būtų dar geriau.

Pabaigai, žinoma, kosminis tortas. Kosmosas yra jėga!

Laiqualasse

5 komentarai

  1. Tad belieka palinketi testi ka ir taip puikiai darai dar maziausiai tiek pat laiko – sviesti liaudi :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.