Dvyliktasis Konstantos gimtadienis

Seniai seniai, gūdžiais 2007-aisiais, man ir keliems draugams kilo idėja sukurti blogą apie fiziką. Tuo metu visi ją ir studijavome; dabar keliai išsiskyrė, su fizika gyvenimą susiejau tik aš, bet idėjos produktas išgyveno. Konstantai-42 šiandien sukanka 12 metų.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet stengiausi rašyti 2-3 įrašus kiekvieną savaitę. Žinoma, buvo 51 Visatos kąsnelis – kassavaitinis reikalas, beveik toks pat senas, kaip ir visa Konstanta (52-ojo data beveik tiksliai sutapo su Naujaisiais metais, tad tą savaitę praleidau). Dar 23 įrašai buvo astronaujienos – beveik du per mėnesį, gerokai daugiau, nei anksčiau. Prie to nemažai prisidėjo ir rėmėjai Patreone, apie kuriuos – truputį žemiau. 12 pažintinių straipsnių – po vieną per mėnesį. Dar 38 įvairūs tekstai, nuo visokių įdomybių iki pranešimų apie įdomius renginius. Ir 32 tekstai, kuriuos parašiau ne aš – po 16 praėjusių ir šių metų Mokslo populiarinimo konkurso darbų. Šiemet pakeitėme jo datą, taigi paskelbti jau visi konkurso darbai, o dabar dalyviams belieka laukti rezultatų.

Taigi iš viso per metus Konstanta pasipildė 156 įrašais – daugiau, nei bet kuriais ankstesniais metais. Net atmetus vieną iš konkursų ir palikus 140 įrašų, tai yra antri gausiausi Konstantos metai, po 10-ųjų. Su kuo save ir sveikinu. Žinoma, ne vienas įrašas nukeliavo ir į naujienų portalus, teko šnekėti radijuje ir televizijoje, bet tai jau tampa įprasta veikla.

Tinklalapį per praėjusius metus aplankė beveik 39 tūkstančiai vartotojų – kiek mažiau, nei pernai. Populiariausias įrašas buvo, žinoma, pranešimas apie pirmąją juodosios skylės šešėlio nuotrauką.

Feisbuke daugiausiai populiarumo sulaukė kiti įrašai – pasidalinimas NanoAvionics progresu ir straipsnis apie Shoemaker-Levy kometos smūgio į Jupiterį 25-metį. Tęsiant kalbą apie feisbuką – šiuo metu Konstantą ten seka 1646 žmonės; prieš metus buvo 1382. Kiekvieną įrašą, kaip ir anksčiau, pamato vidutiniškai po tūkstantį žmonių.

Patreon platformoje turiu 43 rėmėjus, kurie kas mėnesį suneša po 117 dolerių. Rėmėjų daugiau, nei pernai, pinigų šiek tiek mažiau, nes vienas labai dosnus sponsorius šiemet nutraukė rėmimą. Tačiau bet kokia jūsų parama mane labai džiugina ir įkvepia rašyti daugiau – būtent dėl rėmėjų ir jų nešamų pinigų šiemet yra tiek daug astronaujienų: kurį laiką gaudavau po daugiau nei 200 dolerių per mėnesį, už kuriuos pažadėjau po astronaujieną kas savaitę. Tą pažadą ir vykdžiau. Jei norite, kad astronaujienų srautas ir toliau būtų gausus, paremkite mane!

Taigi, metai buvo visai neblogi. Tikiuosi, kad prasidedantys bus dar geresni. Kosmoso tyrimai ir astronomija niekur nedingsta, tad ir tekstams temų turėsiu į valias. Kad tik spėčiau viską aprašyti, ką noriu… To sau ir palinkėsiu.

Pabaigai – tradicinis tortas.

Laiqualasse

16 comments

  1. Jūsų tekstai yra tikra atgaiva visame šitame portalų šlamšto, daugiausia dar ir baisių vertinių, sraute. Ačiū jums!
    Būtų įdomu, jei populiariai, t.y, bent kažkiek suvokiamai ir tokiam profanui, kaip aš, parašytumėte apie savo tiesioginį darbą, tyrimus. Jei neklystu, tai apie juodąsias skyles, jų poveikį aplinkai?
    Didžiausios jums sėkmės!9

  2. Ačiū, Kastyti, atradau tik šiemet, vadinasi praradau 11 metų. Patreoninu aš, patreoninkit ir visi, kas skaitot, nes iš niekur motyvacijos neatsiranda. Pradings Kastytis, nebus Lietuvoj ką skaityt.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *