Viešos paskaitos apie juodąsias skyles

Kaip ir gruodį, taip ir sausį vėl kviečiu į viešų populiarių paskaitų ciklą. Kartu su nuostabia iniciatyva Mokslodaktarai.lt šįkart siūlau susipažinti su juodosiomis skylėmis ir galaktikų evoliucija. Nuo pirmųjų idėjų, iškeltų dar XVIII a. pabaigoje, iki naujausių tyrimų ir atradimų. Nuo matematinių pagrindų (bet nebijokite, mano tikslas nėra jus užmėtyti formulėmis!) iki stebėjimų, turbūt kažkiek paliečiant ir ateities perspektyvas bei fantastines spekuliacijas. Taigi, kas yra tos juodosios skylės, iš kur jos atsiranda, kaip vystosi ir kaip paveikia galaktikų evoliuciją? Apie tai – trijose paskaitose antradieniais, sausio 22, vasario 5 ir 12 dienomis, nuo 18 valandos Mokslodaktarai.lt būstinėje Sporto g. 11, Vilniuje. Kaina – 10 eurų už paskaitą arba 30 eurų už visą ciklą (kiekviena paskaita bus daugmaž nepriklausoma nuo kitų, bet vis tiek rekomenduoju ateiti į jas visas).

Įvykis feisbuke.

9 komentarai

   1. Šis naujas pastatas išdygo nugriauto senojo alaus restorano vietoje. Tik jo pavadinimas buvo „Slėnis“, o „Bizonų ..“ – jau tauta prikūrė :)

 1. Sveiki, norėčiau paklausti ar visatos susiplėšymas įmanomas ir jei taip, kaip tai turetu įvykti?
  Taipogi, jeigu mūsų visata plečiasi neįtikėtinai greitai tamsiosios medžiagos sukelto pagreičio dėka, tai argi tai nereikštu, jog mūsų žemei sukantis aplink Saulę reikėtų įveikti daugiau „erdvės“ todėl, argi laikas atitinkamai neturėtų būti persukamas?
  Dėkoju už atsakymą:)

  1. „Susiplėšymas“ – turite omeny „Big rip“? Nelabai daug žinau apie šitas idėjas, bet man atrodo, kad tai vis dar laikoma viena iš galimų Visatos ateičių.

   Dėl tamsiosios energijos greitėja Visatos erdvės plėtimasis, tačiau tas plėtimasis vyksta tik masteliais, didesniais už galaktikų grupių/spiečių dydį. Taigi galaktikos viduje erdvė nedidėja, ir Žemė nuo Saulės dėl šitos priežasties netolsta.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.