Vienuolika Konstantos metų

Ar atsimenate, ką veikėte prieš vienuolika metų? Tada Lietuvoje dar nebuvo feisbuko, išmanieji telefonai žengė pirmuosius komercinius žingsnius, Lietuvos prezidentas buvo Adamkus, o premjeras – Kirkilas, egzoplanetų žinojome vos apie du šimtus… Ir va būtent tų 2007 metų gruodžio septintą dieną savo gyvenimą pradėjo šis blogas. Vėliau sekė įvairūs istorijos vingiai, per kuriuos pavyko išgyventi ir tapti pagrindiniu astronomijos naujienų ir pažintinių straipsnių šaltiniu Lietuvoje. Su kuo save ir sveikinu.

Įprastai į blogą rašau vidutiniškai po 2-3 straipsnius per savaitę. Šiemet irgi buvo panašiai – suskaičiavau 120 įrašų. Mažiau, nei ankstesniais metais, bet ne tragiškai. Bet ši statistika verčia susiimti ir kitąmet dirbti rimčiau. Tarp šių įrašų 21 darytas ne mano; tai – mokslo populiarinimo konkurso darbai. Šių metų konkursas vyksta jau daugiau nei mėnesį, o darbų laukiame iki kitos savaitės pabaigos, tad kviečiu rašyti! Dar buvo dešimt astronaujienų, dvylika ilgesnių pažintinių straipsnių, įvairių trumpesnių komentarų apie astronomijos ir kosmonautikos naujienas. Na, kaip įprasta. Taip pat, kaip įprasta, dalis mano tekstų atsidūrė ir naujienų portaluose, taip juos pamatė daugiau žmonių.

Dvejus metus veikianti Patreon paskyra šiuo metu turi 36 remėjus, kurie kas mėnesį suneša 154(!) dolerius. Smagu, kad yra žmonių, kurie mano darbą įvertina pinigine išraiška, ypač negaudami už tai jokių išskirtinių privilegijų. Būsiu dėkingas ir už jūsų paramą!

Konstantos feisbuko puslapį mėgsta 1382 žmonės, įrašus įprastai pamato apie tūkstantį žmonių, perskaityti ateina kelios dešimtys. Aišku, su visokiais naujienų portalais nėra ko lygintis, bet progresas yra, o tai džiugina.

Tinklalapį per metus aplankė kiek daugiau nei 40 tūkstančių vartotojų – 17 procentų daugiau, nei pernai. Populiariausi įrašai – apie fizikos įdomybes ir vienas iš Visatos kąsnelių. Facebook’e populiariausi – tas pats įrašas apie fizikos įdomybes bei pasidalinimas Urtės Neniškytės PaMokslu apie smegenis.

Bet turbūt svarbiausias man asmeniškai pasiekimas šiais metais – du pokalbiai su studentais, kurie pasakė, jog pasirinko astrofizikos studijas, prisiskaitę mano Konstantos įrašų. Smagu :)

Pabaigai, kaip įprastai – tortas.

konstanta_11m_tortas

Laiqualasse

8 comments

  1. Sveikinimai!
    Pastebėjias: gal daugiau iliustracijų pritrauktų daugiau jaunosios kartos skaitytojų?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *