Išmokti tirti egzoplanetas gali kiekvienas

HabWorlds screenshot'as. ©Arizona State University
HabWorlds screenshot’as. ©Arizona State University

Maždaug tokiu šūkiu vadovaudamiesi Arizonos valstijos universiteto mokslininkai dar 2011 metais nusprendė sukurti egzoplanetų tyrimų studijų modulį, skirtą ir pritaikytą visiems norintiems susipažinti su šia nuostabia ir tiek dėmesio sulaukiančia sritimi.

HabWorlds Arizonos universitete naudojamas jau septintus metus, pastaraisiais metais pradėtas naudoti ir kitur. Šešerių metų rezultatų analizė rodo, kad studentai informaciją įsisavina daug geriau. Ir ne tik informaciją – pagrindinė kurso paskirtis yra suteikti studentams supratimą, kaip vykdomi moksliniai tyrimai, t. y. apie ieškojimo ir aiškinimosi procesą. Sukramtytus faktus studentai gauna kitose paskaitose, o mokslinio metodo ir mokslo proceso mokymas yra nepelnytai ir nedovanotinai pamirštamas.

Taigi jei kada turėjote nors menkiausią norą susipažinti su planetų paieškomis ir formavimusi, mūsų supratimu apie gyvybę ir jos paieškomis, biologijos, planetologijos ir daugybės kitų mokslų pagrindais, HabWorlds gali būti puiki priemonė tam. Be to, viskas atrodo kaip žaidimas – nes mokslas, tiesą sakant, savo esme ir yra žaidimas, kurio metu mes atrandame kažką truputį daugiau apie mus supantį pasaulį.

Laiqualasse

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.