Mokslo populiarinimo konkursas. Astronomija: nuolatinis ieškojimas ir atradimai, vedantys arčiau tikslo

Devynioliktasis mokslo populiarinimo konkurso tekstas atkeliauja iš Klaipėdos. Smeltės progimnazijos aštuntokė Monika Česėkaitė rašo apie nežemiškos gyvybės paieškas.

Astronomija: nuolatinis ieškojimas ir atradimai, vedantys arčiau tikslo

Monika Česėkaitė

Dauguma esame girdėję ar skaitę įvairių pasakojimų apie nežemiškos gyvybės egzistavimą ir jos pėdsakus, tačiau vis dar nėra rasta jokių visuotinai pripažintų įrodymų. Daugelis pagalvoja…O kodėl? Ir, deja, tai nėra vienintelis klausimas, iškylantis šia tema. Jų begalė, o atsakymų nėra, arba jie labai netikslūs. Mokslininkai nepraranda vilties, jie išnaudoja visas galimybes, daro viską, ką tik gali. Svarbiausia-nepraranda tikėjimo, išlieka tvirti ir pasiruošę visiems jų laukiantiems išbandymams. Tokiems ieškojimams reikia ir specialių mechanizmų, kurie paieškas daro tikslesnes. Na, o tokių prietaisų yra tikrai nemažai. Svarbi ir planetų temperatūra bei sudėtis. Tikimybė, kad tokio tipo planetų kaip Žemė Visatoje yra nemaža.

Nežemiškos gyvybės paieškos yra vykdomos gana plačioje erdvėje, intensyviausiai Saulės sistemos planetose bei jų palydovuose. Marse paieškos vykdomos kol kas intensyviausiai. Jei jame būtų rasta mikroorganizmų, viskas pasikeistų. Ne ką mažesni ieškojimai vykdomi ir Jupiterio palydove Europoje. Tai-ledo planeta, o po juo-ištisi vandenynai. Būtent dėl vandens tikimybė aptikti mikroorganizmų išauga. Taip pat tiriami ir į Žemę nukritę meteorai.

Daugumą tyrimų atlieka astrobiologai. Ne taip jau seniai, maždaug prieš penketą metų, buvo atrasta nauja astronomijos šaka-astrobiologija. Šis atradimas suteikė šiek tiek platesnes galimybes paieškoms.

Astronomijos mokslo sritis yra labai svarbi mums, nes mokslininkų dėka galime sužinoti daugiau informacijos apie mus supančią Visatą ir joje esančius objektus, elementus ir dar nemažai kitų dalykų. Juk Visatos evoliuciją reikia žinoti, ji gali išduoti daug praeities bei ateities paslapčių. Apibendrindama viską, norėčiau pasakyti, jog aš taip pat žiūriu į gyvybės paieškas teigiamai ir net neabejoju, kad galbūt ne po dešimties ar dvidešimties metų, bet po šimto ar daugiau mokslininkams pagaliau pavyks įminti gyvybės egzistavimo mįslę.

Informacijos šaltinis:
https://www.wikipedia.org/

One comment

  1. Na, straipsnis trumoas – kitis metais reiktų įvesti ne tik maksimalų ženklų kiekį, bet ir minimalią teksto apimtį.
    Informacijos šaltinis tik vienas – garsioji vikipedija – Copy/Paste ir vikas, tik kitais perfrazuotais žodžiais…

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *