Fantastiniai erdvėlaiviai stratosferoje

Žinote, kartais jūtūbėje galima rasti filmukų, kur kas nors labai rimtai aiškina turį įrodymų, jog prie Saulės ar kur nors kitur netoliese (astronominiais masteliais) skraido ateivių kosminiai laivai, kurie mus stebi ir tuoj užpuls. Ir vaizdinę medžiagą rodo, kokią nors labai smarkiai pritrauką ištrauką iš Saulės stebėjimų teleskopų ar kokių kitų apžvalgų iškarpytą pikseliuotą montažą. Būna, kas ir patiki… O aš šiandien jums turiu puikų, aukštos raiškos, įrodymą, kad Žemės atmosferos viršuje, stratosferoje, skraido ateiviški laivai. Ir ne bet kokie, o daugeliui gerai žinomi ir matyti. Vaizdinė medžiaga – po kirpsniuku.

[tentblogger-youtube SEerIGTm2nE]

Tikiuosi, kad supratote, jog X-wing’as čia netikras ir Sukilėlių aljansas Žemės pulti artimiausiu metu neketina :) Filmuku pasidalinti nusprendžiau todėl, kad, mano supratimu, jis yra gera iliustracija to, kiek atviresnis kosmosas ir jo prieigos tapo per pastaruosius porą dešimtmečių. Prieš 20 metų kosmosas buvo tik didžiųjų valstybių, daugiausiai JAV ir Rusijos, taip pat šiek tiek Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Japonijos ir keleto kitų valstybių žaidimų aikštelė. Vėliau atsirado ne tik daugiau valstybių su veikiančiomis ir rezultatus duodančiomis kosmoso programomis, tačiau ir privatus kapitalas pradėjo kilti virš dangaus. Šiuo metu sukurti kosminius palydovus gali net studentų grupelės; tiesa, jų iškėlimas į orbitą vis dar yra valstybinių organizacijų ir didelių privačių kompanijų rankose. Bet štai pakilti į viršutinius atmosferos sluoksnius, kur dar yra šiek tiek oro, galinčio išlaikyti didelį balioną, įmanoma visai nebrangiai. Šį filmuką du entuziastai sukūrė – tai reiškia, sumontavo sistemą, paleido balioną, nufilmavo vaizdus ir viską sumontavo – per šešis mėnesius, o visas reikalas jiems kainavo pusantro tūkstančio eurų. Ne visai kišenpinigiai, bet tikrai tokia suma, kurią gali surinkti entuziastingas mėgėjas, o ne didelė kompanija.

Labai laukiu, kol kosmoso technologijos išsiplės tiek, kad skrydžiai raketomis į kosmosą pasidarys įperkami kiekvienam norinčiam (na, bent jau vidutines pajamas gaunančiam vakariečiui). Ne dėl to, kad pats labai norėčiau išskristi iš Žemės (man labiau norėtųsi portalo į Viduržemę, bet jo palaukti turbūt teks ilgiau), bet tiesiog tam, kad tada kosmoso technologijose ir jų pritaikyme gali įvykti toks sprogimas, koks įvyko su daugybe gyvenimo sričių atsiradus internetui.

Pabaigai – dar du panašūs filmukai. USS Enterprise (iš „Star Trek”) kosmose:

[tentblogger-youtube ovJcIjOMGIU]

Lego žmogeliukas kosmose:

[tentblogger-youtube MQwLmGR6bPA]

Laiqualasse

7 comments

  1. Jei taip labai tiesmukai žiūrint – taip, tikiu, kad yra objektų, kurie skraido, ir kurių daugelis juos mačiusių neatpažįsta :) Bet netikiu, kad nežemiškos civilizacijos yra atskridusios iki Žemės ir vieninteliai tokių susitikimų pėdsakai yra keletas dviprasmiškų įrašų kokiuose nors senuose metraščiuose ar prastos kokybės filmukai.

   That said, nė kiek neabejoju, kad Galaktikoje egzistuoja ir daugiau protingų gyvybės formų. Tik jos neatskrenda pas mus :)

 1. Hmmm… Mano tėtis (su būriu draugų) jaunystėje yra matęs keistą reiškinį. Pirmiausia tolumoje pamatė raudonai šviečiantį rutulį, kuris palaipsniui didėjo ir įgavęs ovalo formą pakilo ir nuskrido. Vakare raudonos spalvos nutviekstą dangų matė ir žmonės iš kito kaimo, jie tada pamanė, kad gaisras vyksta… Visa mačiusi kompanija siuntė laišką į tuometinį žurnalą „Mokslas ir gyvenimas” berods, bet sulaukė tik padėkos už „dangaus reiškinių stebėjimą”.
  Mano mama prieš porą metų, ankstų rytą taip pat matė keistą virš laukų be garso sklendžiantį objektą… kol tas objektas neskrido virš upelių ir griovių visokių, kur tikrai niekas negali važiuot, tai manė, kad kombainas važiuoja :) kelias minutes išsigandus jį stebėjo…
  Na, vyksta žemėje visokių įdomių reiškinių… :)

  1. Tikrai neneigiu, kad įdomių reiškinių vyksta :) Ir tikrai kažką neįprasto ir neatpažįstamo galėjo matyti, ir daug žmonių mato. Tiesiog tiems dalykams visada, geriau įsigilinus, būna paaiškinimų ne per ateivius.

 2. Įdomu, gal tą balioną apvilkus pakankamo dydžio tinkliuku jis nesprogtų ir pakankamai ilgai lakiotų? :-D

  Sau labiau norėčiau raketytės, kuri į mezosferą pakiltų, ale rupūžės brangokokos ir dar labai daug apie jas žinot reikia. Teks antžeminėmis aitvarų nuotraukomis pasitenkinti.

  1. Tai tas tinkliukas truputį ir svertų, o ir plyšta ne nuo dydžio o spaudimo iš vidaus, t.y. gali splyšti bet kuriam tarpe.
   Superpressure balionai teoriškai tam skirti, bet praktiškai nelabai įsivaizduoju pritaikymo – kažkokius duomenis iš jo paimti įmanoma tik susitarus su viso pasaulio radio mėgėjais? Bo jei nukris tai didžiasia tikimybė kažkur į vandenyną…

   Na ir prie to paties graži balionų klasika – https://www.youtube.com/watch?v=svxDwXK1FXU

   1. Manau, kad duomenų paėmimas nėra problema, net jei reikėtų pasaulio radijo mėgėjų pagalbos – iš LituanicaSAT duomenis ėmė mėgėjai patys savo iniciatyva, ir paskui pranešinėjo komandai. Nes jiems tiesiog įdomu. Tai toks balionas, jei siuntinėtų „pingą” ir kažkokius duomenis, turbūt irgi būtų skaitomas/klausomas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *