Philae leidžiasi

Šiuo metu zondas Philae pradeda nusileidimą ant kometos 67P paviršiaus. Viso reikalo transliaciją galima stebėti ESA livestream puslapyje. Gero vakaro :)

Tiesa, pats nusileidimas įvyks rytoj, visi įdomūs dalykai prasideda nuo ryto, prie kometos prisiliesti turėtų popiet, o rytoj vakarop jau galime tikėtis pirmųjų nuotraukų. Transliacija truks 24 valandas, kad tikrai nepraleistumėte jokių įdomybių.

Edit: žiūrėti galima ir Rosetta misijos puslapyje. Šiuo metu (11:05 Lietuvos laiku) Philae jau sėkmingai atsiskyrė nuo Rosettos ir pradėjo septynių valandų nusileidimo procesą.

Edit: nusileido sėkmingai!

Edit: pirmosios nuotraukos. Ir dėl nusileidimo sėkmingumo – nesuveikė harpūnai, turėję pritvirtinti Philae prie kometos paviršiaus (gravitacija ten labai silpna, tai tiesiog taip stovėti pavojinga). Kol kas neaišku, ar pavyks juos atgaivinti, bet reikia tikėtis, kad koks nors sprendimas bus rastas.

Laiqualasse

9 komentarai

    1. Pries atsiskyrima:
     „Panašu, kad neveikia šaltų dujų reaktyvinis variklis nusileidimo modulyje, taigi, nusileidimo sėkmė visiškai priklausys nuo harpūnų.“

     Po nusileidimo:
     Harpūnai nesuveike.

     Rezultatas:
     Internautai juokauja kad reikejo pasiust ir Briusa kartu :D

     Kazkaip maziau nesklandumu tikejausi. Kokia zala dar neaisku.

 1. Turiu tokį klausimą – tai ir 3km skersmens kūno gravitacijos užtenka tam, kad aplink jį galėtų skrieti palydovas? Anksčiau maniau, kad ne :)
  Ir kokia gravitacija yra ant kometos paviršiaus? Philae gal galėjo ir nulėkti, atšokęs nuo jo? :)

  1. Rosetta skraido aplink kometą, naudodama savo variklius manevravimui, ne dėl kometos gravitacijos.

 2. 1 m/s yra pavirsiaus pabegimo greitis, tai ir orbitinis greitis ne ka didesnis. Jei pasoktai nuo Philae tai ir nulektai i kosmosa. Kai tokia maza gravitacija tai zondas neblogai atsoko, berots i kilometro auksti ar pan. Man tai klausimas kaip jis ant koju nusileido, gal greiciau jis ten parvirtes guli o ne ant stataus slaito stovi? Beto idomu ar be harpunu pavyks jam grezt pavirsiu? Nes DNR paieska vienas svarbiausiu misijos tikslu.

 3. Atšoko į kilometro aukštį ir po to sugrįžo ant 3km skersmens kūno?? :)
  Oi kaip sunku sveika nuovoka suvokti kosminius dalykus kartais :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *