Trumpai. Gūglis kasinės asteroidus

Apie šitą dalyką išgirdau prieš porą dienų, o vakar/šiandien atsirado ir kažkokios konkretesnės informacijos. Du svarbūs Gūglio šulai (Larry Page ir Eric Schmidt), Džeimsas Kameronas (tas pats, kur skandino Titaniką ir perdažė indėnus mėlynai) ir dar gauja visokių man negirdėtų daugiau mažiau ekscentriškų turtuolių nusprendė įkurti kosminių tyrimų kompaniją. Vienas iš kompanijos tikslų – „išplėsti Žemės išteklių bazę ir sukurti naują pramonę, kuri pakeis supratimą, kas yra gamtiniai ištekliai“. Iš gandų spėjama, jog projekto tikslas – asteroidų kasinėjimas.

Taip, asteroidų kasinėjimas.

Apie tokį reiškinį esu skaitęs turbūt ne vienoje dešimtyje mokslinės fantastikos apsakymų ir romanų. Kasinėjami asteroidai mano smegenyse turbūt yra labiau įsirėžęs „kosmoso užkariavimo“ elementas, nei bazės Mėnulyje ar Marse arba pilotuojami erdvėlaiviai, skrendantys į tolimas planetas ar netgi už Saulės sistemos ribų.

Į galvą ateina gana klišinė, bet, mano supratimu, šiuo atveju teisinga frazė: ateitis – jau čia.

Truputį plačiau – ABC news reportaže.

Laiqualasse

4 komentarai

  1. Sorry, bet tai totali mura. :) Ir palyginimas su naftos gavyba is 9km gylio visiskai neatspindi problemu ir skirtumu. :) Kiek kainuos skrydziai i asteroidus? Kiek kainuos zmoniu apsauga, jei tai bus neautomatines misijos? Jei jau norima gauti pigius resursus is kosmoso tai near-Earth-orbit solar collectors yra daug realistiskiau.

    Bet netrukdysime milijardieriams zaisti su savo zaisliukais. Bent jau Camerona as suprantu, jam tai dar viena galimybe tureti daug publicity.

    1. Man irgi atrodo, kad kol milijardieriai švaisto pinigus daryti *awesome* dalykams, tai viskas visai neblogai :)

      Atrodo, kažkur buvo minėtos idėjos asteroidus atitempti iki Žemės, radus tokius, kuriuos lengva priartinti. Tada ir skrydžiai, ir apsauga būtų paprastesni ir pigesni. Ir šiaip nakties danguje gal nemažas šviesuliukas atsirastų :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.