Kvantinis kompiuteris ir ateities informatika [Mokslo populiarinimo konkursas]

Penktasis mokslo populiarinimo konkurso darbas. Sigitas Norvaišas rašo apie kvantinius kompiuterius.

Konkurso darbų laukiame iki balandžio 24 dienos, tad turite daug laiko parašyti puikų tekstą ir laimėti dosnių rėmėjų prizų!

***

Vizija: Kvantinis kompiuteris ir ateities informatika

Sigitas Norvaišas

Kvantinis kompiuteris. Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: Roche

Šiais laikais kompiuteriai žmogui yra labai svarbūs. Be kompiuterio šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo . Neturintis kompiuterio žmogus yra kaip be rankų . Šiuolaikiniai kompiuteriai tobulėja labai sparčiai . Kas buvo prieš penkerius metus dabar yra atgyvena ir pasenę ( aš kalbu apie kompiuterių tobulėjimą ). Šiuolaikiniai kompiuteriai tampa vis modernesni ir galingesni . O, žmogui to ir reikia !

Iškyla klausymas ?- O kas laukia mūsų ateityje ? Kokie kompiuteriai bus ateityje? Pamastykim !

Kvantiniai kompiuteriai !

Sekantis žingsnis į kompiuterių tobulėjimą – kvantiniai kompiuteriai bus nepalyginamai greitesni ir našesni už šiuolaikinius kompiuterius . Jie ( tai yra kvantiniai kompiuteriai ) naudos specialius ,, indeksinius procesorius ,, , kurie apdoros milžiniškas duomenų bazes , ir kvantiniam kompiuteriui nebus sunku apdoroti tiek informacijos , kiek gali apdoroti šiuolaikiniai super- kompiuteriai per sąlyginai ilgą laiką . Kvantiniai kompiuteriai bus tokie efektyvūs , kad susidoros su bet kokiu informacijos srautu ir apdoros jį (tai yra informacijos srautą ) per dalis sekundės .

Informaciją kvantiniai kompiuteriai talpins į specialiais laikmenas , kurių tankis atominiame lygyje bus tankesnis negu deimanto atomo gardelė . Nors ši laikmena nebus fiziškai patvari , kaip deimantas , bet ji informaciją galės saugoti tūkstančius metų ir jos neprarasti .

Kvantinis kompiuteris bus universalus skaičiavimo įrankis , kuris bus naudojamas daugelyje mokslo ir pramonės sričių . O ypač ateities įvykių modeliavime ir prognozavime . Jis (tai yra kvantinis kompiuteris ) galės greitai išspręsti visas su skaičiavimais susijusias problemas , kurios yra mūsų laikais .

Galima teigti , kad kvantinis kompiuteris bus tobulas įrankis ateities informatikos srityje ir geras ateities žmogaus pagalbininkas .

Vėliau kvantiniai kompiuteriai taip ištobulės , kad savo galimybes ir funkcijas sujungs su robotikos pramone . Kvantinis kompiuteris ir robotai bus sujungti į vieną sistemą .Atsiras nauja robotų – kompiuterių rūšis – technologija . Vien tik kvantinių kompiuterių jau bus mažai . Visos technologinės pastangos bus siejamos su robotais ir jų gamyba .

Tai kokios robotų rūšys bus ateityje ? Pažiūrėkim !

 1. Robotai (chirurgai ) medikai atlikinės sudėtingas medicinines operacijas , kurias paprastas žmogus medikas – chirurgas negalės atlikti . Prieš operaciją šitokie robotai bus iš anksto programuojami , kad atliktų vieną ar kitą sudėtingą operaciją , ir tokiu būdu medicininė chirurgija pasieks labai aukštą lygį .
 2. Robotai – darbininkai atlikinės įvairius pramoninius – ūkinius darbus . Jie pakeis paprasto žmogaus atliekamą sunkų fizinį darbą . Šitų robotų rūšis bus populiariausia tarp kitų robotų rūšių .
 3. Robotai – kariai saugos ir gins savo atstovaujamų valstybių interesus ir esant reikalui , susikaus su kitos valstybės robotais – kariais . Ateities karai bus vadinami ,, robotų karai ,, nes juose kausis vien tik robotai . Žmonės tuose karuose bus tik vadovai .
 4. Robotai – gelbėtojai atlikinės įvairius pavojingus gelbėjimo darbus ir bus pakaitalas ugniagesiams , policininkams ir kitoms specialiosioms tarnyboms .
 5. Robotai namų šeimininkės atlikinės kasdienius buitinius darbus kiekvieno žmogaus gyvenamoje patalpoje ir bus dideli moterų pagalbininkai . Tokie robotai bus labai vertinami , nes palengvins žmogaus namų buitį .
 6. Robotai – pilotai pilotuos įvairius skraidančius įrenginius , kurie bus labai paplitę ateities žmonijos pasaulyje . Galima sakyti , kad šie robotai – pilotai bus nepamainomi transporto srityje , ir jie valdys žemės ir dangaus susisiekimo priemones .
 7. Robotai sinoptikai sudarinės – prognozuos ne tik orų , bet ir su žmogumi susijusius ateities įvykius . Jie (tai yra robotai sinoptikai ) nagrinės dabartinius įvykius ir naudojant tikimybių teoriją ir taip pat kitais sinoptiniais mokslais galės prognozuoti ateities įvykius ir reiškinius . Tai žmogui leis apsispręsti , ką daryti vienoje ar kitoje gyvenimiškoje situacijoje . Šie robotai dar bus vadinami ,, ateities patarėjai ,, .
 8. Robotai – kompiuteriai bus dabartinių kompiuterių pakaitalas . Jie kurs ir programuos įvairias programas ir sudarinės įvairias duomenų bazes . Šitie robotai užpildys ypač specifišką programuotojų nišą .
 9. Robotai – rutuliai – universalai bus skraidantys robotai , kurių skersmuo bus nuo 10 iki 15 centimetrų ir jie atlikinės įvairias su žmogaus saugumu susijusias funkcijas . Taip pat jie patarinės ir bendraus su žmogumi ir bus kaip geri ,, draugai- palydovai,, . Robotai – rutuliai galės atlikinėti įvairias kitas funkcijas . Pavyzdžiui , jie galės parodyti vizualinę , garsinę , kvapo ir kitą informaciją . Šitie robotai –rutuliai bus nepamainomi daugelyje su žmogaus gyvenimu susijusių sričių , jie bus universalūs .

Ateities žmonės valdys robotus ir esant reikalui juos perprogramuos . Bet yra ir bus viena problema robotų valdyme . Tai yra informaciniai virusai , kurie sukels ateities žmonėms daug ,, galvos skausmo ,, .Virusai yra dabartiniame pasaulyje ir jų bus ateityje robotų valdyme . Ateities virusai galės sukelti tam tikrų robotų agresiją prieš žmogų ir tai bus negeras reiškinys . Arba , tarkim , koks piktavalis – programuotojas perprogramuos robotą taip , kad jis (tai yra robotas ) padarys kriminalinius nusikaltimus . Virusai bus rimta problema . Apsiginti nuo virusų ateities žmogui pagelbės robotai – antivirusai , kurie užfiksavę užkrėstą virusais robotą , jį laikinai išjungs ir po to ,, išgydys ,, jo (tai yra išjungto roboto ) dirbtinį ,, protą ,, .

Galima paklausti – O ką darys ateities žmogus , turėdamas tokį didelį pulką robotų – padėjėjų ?

Žmogus valdys ir kontroliuos sau priklausančius robotus ir jais rūpinsis . Ateities žmogus išties turės daug laiko menui ir įvairiai kūrybai ir jam nereikės dirbti jokio sunkaus fizinio darbo . Galima sakyti , kad žmogus bus ,, laisvas ,, nuo sunkių darbų .

To žmogus ir nori !

Ateityje be robotų kūrimo , bus sukurtas super – kvantinis – kompiuteris . Jis (tai yra kompiuteris ) padės žmogui valdyti ir kontroliuoti visus žemėje esančius robotus . Esant reikalui žmogus per super – kompiuterį galės išjungti ar įjungti visus ar dalį robotų . Bet pats super – kompiuteris bus be dirbtinio intelekto – tai yra nuasmenintas . Tik žmogaus pagalba jis ( tai yra super – kompiuteris ) bus valdomas . Taip pat šis kompiuteris savyje talpins visą žinomą virtualią visatą ir reikalui esant simuliuos ir modeliuos įvairius įvykius . Šis super – kompiuteris bus ypač galingas ir galės skaičiuoti ir prognozuoti įvairius įvykius ir reiškinius . Be robotų valdymo šis kompiuteris modeliuos ateities įvykius ir parodys , kas laukia žmogų netolimoje ateityje .

Galima teigti , kad šis super – kompiuteris bus galingas įrankis ateities žmonijos informatikoje . Be jo ateities žmonija neįsivaizduos savo laikmečio civilizacijos gyvenimo . Jis ( tai yra super – kompiuteris ) bus labai reikalingas ir naudingas visiems su informatika susijusiems veiksmams ir reiškiniams .

Žvelgiant dar toliau į ateitį , galima teigti , kad robotai – kompiuteriai labiau patobulės . Atsiras atskira robotų rūšis , kuri save reprodukuos , tai yra patys save ,, gamins – gimdys ,, Robotai taps kaip ,,gyvi ,, sutvėrimai ir pasieks tokį lygį , kad pasidarys , taps nauja ,, technine ,, civilizacija , sukurta ateities žmonių .

Galima teigti , kad žmogus taps ,,naujos gyvybės ,, kūrėju – ,, techninės ,, gyvybės kūrėju . O tai yra tikrai nuostabu ir didinga . Žmonija į tai ir eina ! Turėkime vilties ir ryžto pasitikti ateitį .

2 comments

 1. Dėl trečio punkto abejoju, o už penktą : D tave ant laužo sudegins leftistai.

 2. O aš tikėjausi, kad čia papasakos, ar verta šiandien man jau pradėti mokytis programuot Python algoritmus su kubitais, ar ne. Gali staiga po 10 – 20 metų prisireikti specialistų. Kaip iš anksto žinoti?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *