Komunikacijos srities studijų efektyvumas [Mokslo populiarinimo konkursas]

Vienuoliktasis mokslo populiarinimo konkurso darbas. Kauno komunikacijos kolegijos studentas Alanas Kondrašovas rašo apie komunikacijos studijas ir socialinį nerimą.

Konkurso darbų laukiame iki kovo 28 dienos, tad dar turite laiko parašyti puikų tekstą ir laimėti dosnių rėmėjų prizų!

***

Komunikacijos srities studijų efektyvumas, nauda bei socialinis nerimas

Alanas Kondrašovas

Asociatyvi nuotrauka

Kokia yra komunikacijos studijų naudą? Ar jos yra efektyvios? Ar į komunikacijos sritį orientuotos studijos padės susitvarkyti su socialinio nerimo sutrikimu?

Komunikacija

Komunikacija – neišvengiamas procesas kiekvieno žmogaus gyvenime, tai mechanizmas, dėl kurio egzistuoja bei vystosi visuomenė. Komunikacijos metu asmenys perduoda informaciją verbaliniu bei neverbaliniu būdu. Siekiant efektyviai komunikuoti labai svarbu informaciją bei gestus pateikti teisingai. Tačiau žmonėms patiriantiems socialinį nerimą yra sunku perteikti savas mintis bei emocijas, todėl dažnai asmuo komunikacijos metu lieka nesuprastas, efektyvi komunikacija neįvyksta.

Komunikacijos studijų efektyvumas ir nauda

Kaip ir buvo minėta, komunikacija yra neišvengiamas procesas kiekvieno žmogaus gyvenime. Efektyviai komunikuojant žmogus praplečia savo galimybes, padidina vertę darbo rinkoje. Galima teigti, kad komunikacijos studijos yra universalios, pilnos informacijos, kurią galima pritaikyti visur. Autorius George Anders teigia, „supratau, kad gebėjimas bendrauti, sutarti su žmonėmis bei kritiškai mąstyti yra labai svarbūs darbo įgūdžiai“. Efektyvi komunikacija tampa vis svarbesnė nūdienos globalizuotame pasaulyje, efektyviai komunikuojantis asmuo ne tik išsiskirs iš sausakimšos minios, bet ir turės kompetencijos, įgūdžių tobulėjant karjeros kelyje bei tampant komandos lyderiu. Nes kaip teigia profesionali pranešėja ir trenerė Patti Wood – „per paskutinius penkerius metus, viena iš didžiausių problemų darbo rinkoje, tai darbuotojų vengimas komunikuoti akis į akį“. Studijuojant komunikaciją, asmuo įgyja įgūdžius, kurie yra labai svarbūs nūdienos pasaulyje ir taip įgauna svarų pranašumą tiek karjeroje tiek asmeniniame gyvenime.

Socialinio nerimo sutrikimas

Socialinio nerimo sutrikimas ar socialinė fobija, tai nerimo sutrikimas, kuris pasižymi didele baime socialinių situacijų metu. Jaučiama baimė yra nevaldoma, todėl sukelia nerimą ir dažniausiai paveikia asmens kasdienybę. Dažna sutrikimo priežastis, tai komplikuota aplinka bei genų sąveika. Pastovus nerimas trikdo individo kasdienybę ir apsunkina gyvenimą. Tie kas patiria šį sutrikimą vengia situacijų, kurios kitiems žmonėms yra visiškai normalios ir nekomplikuotos. Vengdamas ir bijodamas pakliūti į įprastas gyvenimiškas situacijas, asmuo apsunkina savo karjerą bei asmeninį gyvenimą. Visa tai gali privesti prie depresijos ir kitų psichologinių ligų, kas dar labiau pablogina jau ir taip prastą situaciją.

Komunikacijos srities studijos ir socialinis nerimas

Dažniausiai į komunikaciją orientuotos studijos padės sutrikimą turinčiam žmogui, nes studijų metu jis įgyja tiek profesionalias tiek buitiškas žinias ir taip lavina savo komunikavimo įgūdžius, išmoksta tam tikrų gudrybių, kurios padeda valdyti komunikavimo procesą. Apart įgautos teorinės informacijos asmuo yra priverstas išeiti iš komforto zonos, išbandyti save ir tobulėti. Greičiausiai pastebėjus teigiamus rezultatus asmuo įgaus pasitikėjimo savimi, toliau tobulės bei praplės savo karjeros bei asmeninio gyvenimo galimybes. Be to įgautos praktinės bei teorinės žinios padės individui atsiskleisti kaip asmenybei ir pažinti tikrą save.

Ar verta studijuoti komunikaciją?

Į komunikaciją orientuotos studijos yra naudingos kiekvienam. Žmogus įgaus žinių, kurios yra naudingos visuose gyvenimo etapuose. Didėjanti kompetencija komunikuojant praplės žmogaus produktyvumą visuomenėje. Apart to, komunikacijos srities išsilavinimo laipsnis padidins karjeros galimybes, kurios sparčiai didėja. Tikėtina, kad baigę komunikacijos studijas įgysite puikius bendravimo įgūdžius, sukursite tvirtus santykius ir socialinius ryžius bei sustiprinsite pasitikėjimą savimi, savo bendradarbiais ir bendraamžiais. Komunikacijos išsilavinimo laipsnis, padės pasiekti sėkmę konkurencingoje darbo rinkoje, kurioje vertinami aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

INFORMACIJOS ŠALTINIAI

1. Jeyashree Sundaram. (2019) „Social Anxiety Disorder (SAD) – Social Phobia“ Prieiga per internetą: https://www.news-medical.net/health/Social-Anxiety-Disorder-(SAD)-Social-Phobia.aspx

2. S.M. Audsley. (2019) „Why Study Communication?“ Prieiga per internetą: https://www.masterstudies.com/article/why-study-communication/

One comment

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *