Mokslo populiarinimo konkursas. Bepiločių orlaivių pritaikymas saugant valstybės sieną

Štai ir penktasis mokslo populiarinimo konkurso darbas. Jo autorius – Vilniaus Pilaitės gimnazijos dešimtokas Algimantas Masaitis, atsiunčiantis jau trečią darbą šiam konkursui. Šįkart Algimantas rašo apie bepiločius orlaivius (dronus) ir jų naudą saugant valstybės sieną. Skaitykite po kirpsniuku, o perskaitę gal nuspręsite ką nors parašyti patys ir atsiųsti į konkursą.

[Šis darbas buvo pašalintas autoriaus prašymu]

3 komentarai

  1. Problema su visomis valstybinėmis įstaigomis yra sertifikavimas. Sakykim, minėtą orlaivį sukonstruoti būtų nelabai sudėtinga net ir mėgėjui, kainuotų jis greičiausiai apie porą štukelių eurų. Tačiau jam būtų reikalingas sertifikavimas — įrodymas, kad jis tinkamas užduočiai atlikti. Staiga jo kaina išaugtų iki dviejų dešimčių štukelių.

    Labai geras piktnaudžiavimo sertifikavimu pavyzdys yra aprašytas čia: http://www.vabolis.lt/2014/11/23/siascope/

  2. Iš esmės tu teisus, nes kai tik į reikalą įsijungia valstybinės įstaigos – kaina išauga. Tačiau, straipsnyje pateiktas pasiūlymas tikrai geras. Ką manote? Policija ir kariuomenė jau naudoja dronus, bet, mano manymu, yra ir daug daugiau sričių ir tarnybų, kur jie galėtų būti naudojami. Net tam pačiam ARAS labai praverstų…

  3. Informatyvus straipsnis, geros idejos. O ir legaliems pilieciams begrybaujant miske linksmiau butu… kai paseniecio akis uz tvarka atsakytu… Gal ir brakonieriavimo sumazetu ir siukslemis miskus begedziai pabijotu uzversti. As uz!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.