Mokslo sriuba

Praeitą savaitgalį startavo naujas mokslo populiarinimo projektas Lietuvoje – interneto TV laida „Mokslo sriuba”. Čia yra jų feisbuko puslapis, o žemiau – pirmosios laidos įrašas:

Šiaip mokslo populiarinimo Lietuvoje nėra daug (arba nežinau apie jį), taigi labai džiaugiuosi šia iniciatyva. Pristatomi dalykai taip pat lyg ir aiškiai, nors ir gana glaustai, stengiantis aprėpti plačias temas per keletą minučių. Nesu tikras, ar tai labai gerai, bet galbūt nemokslininkiškai auditorijai to užtenka.

Didesnė problema, sakyčiau, yra vedėjo balsas bei gestikuliacija, ir jo aplinka. Balsas labiau būtų tinkamas kokiam nors humoro šou, o ne moksliniams dalykams pristatinėti. Žinoma, nuosavo balso labai nepakeisi, bet šį tą (pvz. intonacijas ir kirčiavimą) pakoreguoti galima – manau, vien tai smarkiai pagerintų įspūdį. Rankomis mojuojama labai plačiai, bet tai, deja, prideda komiškumo, o ne aiškumo. O aplinka – sienos, ištapetuotos kažkokiais neįskaitomais užrašais bei keliomis didelėmis lygtimis – sudaro stereotipišką „moksliukišką” įspūdį, kuris tikrai nėra pats geriausias variantas, stengiantis sudominti plačiąją auditoriją mokslo pasiekimais ir mokslo procesu.

Tikiuosi, kad laidos autoriai patobulins programą ir šiuo, ir kitais atžvilgiais, ir turėsime puikų mokslo populiarinimo kanalą!

Laiqualasse

One comment

  1. Dalykas geras ir reikalingas, tačiau 100 proc. pritariu pastaboms. Aš asmeniškai siūlyčiau apskritai pakeisti vedėją (jei tik yra tokia galimybė, žinoma), ypač jei norima pritraukti platesnės „nemokslinės” auditorijos.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *