Apie Interstellar mokslinę dalį internetuose

Kol kas dar neradau laiko prisėsti ir parašyti komentarų apie Interstellar pateiktus mokslinius dalykus ir jų (ne)teisingumą. Bet, savaime suprantama, internetuose panašių komentarų yra ne vienas ir ne du. Štai jums keletas, kuriuos perskaičiau, ir keletas, kuriuos pasilikau perskaityti ateityje.

Guardian’e apie tai rašo Imperial College London astrofizikas Dr. Roberto Trotta. Jo teigimu, kai kas yra gerai, kai kas blogai.

Blogasis astronomas Phil Plait recenzuoja visą filmą – ir mokslinę dalį, ir šiaip. Jo nuomone, viskas yra labai blogai; tiesa, vėliau jis supranta, kad padarė didelę klaidą su moksline kritika ir dėl to atsiprašo bei pasiaiškina.

Kanados Jorko universiteto profesorius Dr. Ikjyor Singh Kohli teigia, kad su mokslu kaip tik viskas yra labai gerai. Šitame blogo įraše yra labai daug labai baisios matematikos, nes jis nagrinėja mokslinius klausimus iš bendrosios reliatyvumo teorijos pusės, su kuo mažiau supaprastinimų. Bet matematiką galima praleisti ir vis tiek susidaryti nuomonę.

TED siūlo penkis pranešimus, kuriuose aiškinami reiškiniai, sutinkami ir Interstellar: laiko kelionės, kiti matavimai, juodosios skylės, potvyniai ir Niutono dėsniai.

Kip Thorne, filmo prodiuseris ir mokslinis patarėjas, parašė ir knygą „The Science of Interstellar“, kurioje pats aiškina apie mokslines filmo detales. Ją galite įsigyti Amazonėje.

Laiqualasse

2 komentarai

  1. Paskutiniu metu teko matyt tiek klausimu susijusiu su siuo filmu bei tiek „recenziju“ kad jau daugiau ir nesinori. Gal ir gerai kad neparasei, nors is dalies but idomu paskaityt ir tavo nuomone.
    Pats filmo nemaciau, visai noreciau pamatyt, gal ir nueisiu paziuret grunai is menines puses. Bandant analizuot is logines puses daznai tiesiog susigadi filma, bent jau taip asmeniskai buvo nutike. Manau einant i sci-fi, mindfuck filmus reikia nusiteikt jog filmo veiksmas vyksta kokioj nors alternatyvioj visatoj, kurioje mums zinomi desniai negalioja.

    1. Gera kieta mokslinė fantastika turėtų būti atspari moksliniam nagrinėjimui :) „Interstellar“ beveik į tokią ir pretenduoja (t.y., IMHO, tai yra „gera“, bet ne visai „kieta“ MF), todėl manau, kad nagrinėjimas yra vertingas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *