Pastatom Visatą, ką?

Štai tokį žaidimuką šiandien pamačiau. Vadinasi jis „Rebuild the Universe“ ir šiaip yra visiškai elementarus: renki atomus, už juos perki vis didesnius daiktus, kurie duoda vis daugiau atomų. Ir tiek. Jei kada esate žaidę Cookie Clicker, tai čia iš esmės tas pats. Tik žaidimas įkvėptas įvairių „Visatos mastelio“ filmukų ar interaktyvių prezentacijų, tai Visata statoma nuo kvantinių putų, einant pro elementariąsias daleles, mikroskopinius dalykus, pažįstamus mastelius, didelius objektus, planetas, žvaigždes, galaktikas iki visos Visatos.

Žaidimas (kol kas) šiek tiek nebaigtas, yra klaidų. Taip pat keistas objektų grupavimas (pvz. Saulė ir Kentaruo alfa kažkodėl priskirtos prie „planetų“, o Kuiperio žiedas – prie „žvaigždžių“), bet tai detalės. Dar truputį erzina tai, kad gaunami objektai ir atomų skaičius statomoje Visatoje labai neatitinka vieni kitų. Turiu omeny tai, kad iš pradžių, mažiausi objektai yra subatominiai, bet vis tiek juos „statai“ naudodamas daugybę atomų; vėliau situacija apsiverčia – planetas „statai“ už tiek atomų, kiek jų yra žmoguje ar kalne, ir panašiai. Tiksliai nežiūrėjau, kurioje vietoje įvyksta apsivertimas, bet įtariu, kad kažkur ties žmogaus masteliu (t.y. maždaug viduryje).

Įdomioji (ir naudingoji) žaidimo dalis – įvairių dalykų pavadinimai ir aprašymai. Aprašymai yra statomų objektų ir specialių pastiprinimų, pavadinimai – dar ir pasiekimų. Juos skaitydamas – ir žaidime, ir Vikipedijoje – jau per pusdienį žaidimo sužinojau keletą naujienų. Neastronomams tų naujienų turėtų būti gerokai daugiau, taigi siūlau pažaisti bent jau dėl to.

Laiqualasse

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.