Apie matematikos mokymą

Šiandien internetuose aptikau tokį tekstą apie matematiką. Tiksliau, apie tai, kaip jos mokoma mokyklose. Tekstas ilgokas, 25 puslapiai, ir viso detaliai neperskaičiau. Bet pirmi du puslapiai – labai gera satyra, kuriuos surijau sparčiai ir supratau, kad toliau skaityti irgi reikia.

Trumpai tariant, ten parašyta ir nuodugniai paaiškinta, kaip dabartinė matematikos mokymo sistema puikiai atlieka tik vieną užduotį – atbaido žmones nuo matematikos. O matematika juk yra nuostabus kūrybinis procesas, daug kuo panašus į tapybą ar muziką. Ir galėtų toks būti, jei mokykloje matematikos pamokose būtų kreipiamas dėmesys į kūrybinius matematikos aspektus – abstrakčius objektus ir jų ryšių atradimą, manipuliavimą tais objektais. O kai matematika paverčiama formulių kratiniu, tai nekeista, kad dauguma moksleivių jos nepakenčia (personal note: matematiką mokykloje mėgau, bet didele dalimi dėl to, kad nuo mažens skaičiau visokių knygų, kur ji buvo pateikiama truputį įdomiau, nei vadovėliuose, o į vadovėlius dėmesio kreipiau minimaliai). Pasiūlomi ir keli būdai, kaip su matematika galima pažindintis įdomiau, nei per formulių ar įrodymų kalimą. Ir dar parašyta viskas su lengvu humoru, kas skaitymą tik palengvina.

Taigi, rekomenduoju perskaityti tekstą ir jums. Galbūt tiesiog pasirodys įdomu. Gal padės patiems išmokti matematikos ar išmokyti jos savo vaikus. O gal netyčia netgi pajusite šiek tiek prielankumo dalykui, dėl kurio pamokų ir dabar vis dar sapnuojate košmarus :)

Laiqualasse

4 komentarai

  1. Aš tai matematiką visada mėgau. O aukštąją — ypač. Iš dalies pats sau atrodžiau nenormalus, bet reikia pripažinti, kad nenormalūs metodai, kuriais stengiamasi kažką įkalti, o ne nudžiuginti.

    1. Tai taip, man situacija tokia pati. Ir vis tiek visokie fraktalai yra much more interesting, negu tai, ko moko mokykloje. Net ir normali algebra ar trigonometrija yra daug įdomiau, negu mokyklinis kursas.

  2. Visiskai sutinku! As esu totali sios sistemos auka.
    Tik 8 metai po mokyklos baigimo supratau, kad nesu tokia beviltiska matematikai, kaip kad buvo mokykloj.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *