Kosminis konstantos konkursas

Vakar žadėjau, kad penktojo gimtadienio proga sulauksite kažko neįprasto. Šiandien pažadą tęsiu – pristatau jums pirmą (bet gal ne paskutinį) Konstantos konkursą!

Konkurso užduotis – labai paprasta, o kaip seksis ją atlikti, pamatysime. Po kirpsniu rasite 15 astronominių paveikslų. Dalis iš jų yra tikros nuotraukos, t.y. nuotraukos, darytos regimųjų spindulių diapazone; vėliau jas apdorojant spalvos išlaikytos beveik tiksliai tokios pat, kaip matytume jas ir realybėje, jei galėtume pažvelgti teleskopinėmis akimis. Kitos yra netikrų spalvų (false colour) nuotraukos; jose skirtingos spalvos gali žymėti labai skirtingus bangų ilgius arba netgi skirtingus cheminius elementus. Dar kitos yra tik dailininkų vaizduotės vaisius (artist impression), pasitelkiamas iliustruojant pranešimus apie reiškinius, kurių realiai pamatyti neturime galimybės.

Taigi, užduotis: per savaitę (iki kito šeštadienio, gruodžio 15-os dienos, vakaro) siųskite man spėjimus, kuris paveikslas priklauso kuriai iš trijų aukščiau aprašytų grupių. Spėjimus siųskite el. paštu laurie.lassi [eta] gmail.com arba rašydami asmenines žinutes feisbuke, NE komentaruose. Laiško tema turi būti „Konstanta-42 konkursas“ ar kažkas panašiai aiškaus, kad iškart atskirčiau. Po savaitės paskelbsiu teisingus atsakymus ir nugalėtoją; dar nesugalvojau, ką darysiu, jei bus keletas surinkusių vienodai teisingų atsakymų. Prizas… prizas irgi bus, o koks – sužinosite po savaitės :)

Gerai, užtenka man pliurpti, imkite paveikslus ir galvokite. Tikiuosi, kad nesukčiausite ;)

Laiqualasse

4 komentarai

 1. Tai kad man visi šitie paveiksliukai atrodo kaip normalios fotografijos optinėje spektro dalyje… Na gal tik dėl 10 ir 11 pav. suabejočiau.

  P.S. Į prizą nepretenduoju, tai rašau tiesiai į komentarus

 2. 1 grafika:
  http://en.spaceengine.org/forum/17-1039-1
  2: ūkas NGC 2440
  http://en.wikipedia.org/wiki/NGC_2440
  3: hubble nuotauka
  4: dangus: http://www.eso.org/public/images/eso0302c/
  5: Paukščių tako galaktika. Kadangi tai mes – ne nuotrauka.
  6: meninė GJ 1214 žvaigždės interpretacija.
  7: NASA nuotrauka.http://apod.nasa.gov/apod/ap100203.html
  8: Hubble Space Telescope WFPC2 image of the Red Rectangle Nebula
  http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Rectangle_Nebula
  9: Ūkas NGC 7027
  10: Cassiopeia A Realus objektas, bet ne regimas spektras
  http://en.wikipedia.org/wiki/Cassiopeia_A
  11: supernovos liekanos: http://en.wikipedia.org/wiki/SNR_0509-67.5
  12: Realybė, supernovos priemiesčių rajonai:) http://www.science20.com/news_articles/sdss_j11061939_biggest_black_hole_blast_discovered-97352
  13: Einšteino žiedas, fizikinis reiškinys, realybė: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Einstein_Rings.jpg
  14: SN 1987A supernova, bet truputį netinka stebėjimo kampas,turbūt grafika?
  15: hubble kadras: http://hubblesite.org/newscenter/archive/releases/2000/10/image/a/

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *