Memai ir kiti demonai

 Internetų platybėse kartais galima sutikti plaukiojančių "memų" – šiuo atveju turiu omeny žinutes arba sąrašus, kuriuos siūloma užpildyti, patalpinti savo blog’e / snukiaknygėj / forumo žinutėje / dar kažkur ir leisti tą padaryti visiems kitiems norintiems. Tai jei kas nors žemiau esantį labai asmeniškų dalykų išsipasakojimą norėtų tokiu paversti – mielai prašom.

Kas per išsipasakojimas? Mintis susiformavo beskaitinėjant visokius blogų įrašus ir šiaip bendrai aplinkinių padejavimus dėl baisių naujienų, kurių pilna žiniasklaida. Tada pagalvojau – o kodėl aš jų neužtinku? Bendrąja prasme atsakymas akivaizdus – aš tiesiog su realiu pasauliu nebendrauju, tai ir jo naujienų nežinau. Bet tikslesnis atsakymas galbūt būtų tas, kad informaciją reguliariai gaunu visiškai ne iš tų vietų, kuriose būna aimanuojama dėl pasaulio bjaurasčių. Tad nusprendžiau pamąstyti ir surašyti, kokius naujienų šaltinius reguliariai skaitau ir kodėl. O kadangi tokie dalykai kai kurių internautų nuomone labai "pagyvina" blogus, tai nusprendžiau tą sąrašą ir paviešinti. Tad štai jis ir yra.

1. Nuodugniausiai skaitomas – "Tolkien Lietuva" forumas. Sakote, tai ne naujienų šaltinis? O dabar pagalvokite, ar jums tikrai visiškai nepažįstamų asmenų (statistinių lietuvių, TV žvaigždūnų, Afrikos vaikų) problemos yra svarbesnės, negu artimų draugų nuomonės įdomia tema? Ir ar tokių nuomonių negalima laikyti "naujienomis"? Man "Tolkien Lietuva" būtent yra toks dalykas – vieta, kur labai įdomiomis temomis diskutuoja (deja, ne taip aktyviai, kaip norėčiau) draugai.

2. "Paradox Interactive" forumas. Vėlgi, ne visai "naujienos" tradiciniu supratimu, bet yra "offtopic" skiltis, kur bent jau apie svarbiausius įvykius būna diskutuojama. Ir ten renkasi labai įvairių pažiūrų, vidutiniškai aukšto intelekto bei etiketo žmonės, taigi diskusijos net ir kontroversiškiausiais klausimais vyksta įdomiai ir mandagiai. Taip pat man patinka tos kompanijos žaidimai ir "after-action report’us" skaitau panašiai susidomėjęs, kaip kiti turbūt skaito naujienas apie paskutinį žvaigždūno makijažo pokytį.

3. Astro-ph naujų straipsnių sąrašą. Tai yra ArXiv (didžiausios mokslinių straipsnių recenzuotų ir ne tik versijų duombazės) astrofizikos skilties "naujienlaiškis". Kasdien ~50 naujų straipsnių. Ne, visų neskaitau, bet pavadinimus ir neretai abstraktus permetu akimis. Paprastai kasdien kokius 2-3 atsirenku detalesniam paskaitymui.

4. New Scientist. Jei kas netyčia nežinote, tai yra savaitinis žurnalas apie naujienas mokslo pasaulyje. Daug įdomiau, nei politika… Internetinės versijos beveik neskaitau, prenumeruoju popierinę, taip, savaime supranama, prisidėdamas prie atogrąžų miškų išnykimo.

5. LJ draugjuostė. Draugų sąraše turiu daugybę labai skirtingų požiūrių atstovaujančių asmenų, tad ir su naujienomis galiu susipažinti iš įvairių pusių. Ir, vėlgi panašiai kaip "Tolkien Lietuvos" atveju, šituos žmones nors ir toli gražu ne visus laikau draugais, bent juos bent šiek tiek pažįstu, tad jų nuomonė visokiais klausimais man įdomi.

Tokie turbūt būtų mano penki pagrindiniai informacijos apie pasaulį šaltiniai. Aišku, skaitau ir kitokius – permetu akimis alfą.lt, snukiaknygės draugų juostą, "geras žinias", technologijas.lt ir panašiai, bet tai jau tik retkarčiais.

Tad gerbiami skaitytojai, ką iš šitos išpažinties apie mane naujo sužinojote? :D

P.S. Suvokusiems, iš kur pritaikytas įrašo pavadinimas – virtualus sausainis :)

Laiqualasse

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *